سپراتور با فلنج

فیلتر سپراتور اطلس کوپکو XA65

فیلتر سپراتور اطلس کوپکو XA65 و مدل های XA45،GA22 برند پاورسپ به کدAS 1100

فیلتر سپراتور اطلس کوپکو XA65 و مدل های XA45،GA22 برند پاورسپ به کدAS 1100 تولید می شود.
در کمپرسور های صنعتی و معدنی هوای وجود فیلتر سپراتور که جدا کننده آب و روغن از هوامی باشد الزامی است.

چرا روغن و هوا در کمپرسور با هم ترکیب می شود؟

کمپرسور ها به منظور فشرده سازی هوا، آن را از لابلای دو روتور نر و ماده عبور می دهند. فاصله خالی بین دو روتور در هر پیچ کمتر و کمتر می شود.روتور نر برای پیچش به شفت موتور متصل است اما روتور ماده قدرت چرخش خود را از سیال بین روتور نر و ماده می گیرد. این سیال که روغن مخصوص کمپرسور است علاوه بر انتقال قدرت باعث کاهش استهلاک قطعات داخلی و انتقال حرارت می شود.زیرا فشرده سازی یک عملیات گرما زاست و چون هوا عایق حرارت است این حرارت از طریق روغن انتقال داده می شود.لذا ما ناچاریم از روغن در مخزن فشرده سازی استفاده کنیم. اما پس از فشرده سازی باید روغن از هوا جدا شود و برای استفاده مجدد به مخزن روغن بر گردد.

نقش فیلتر سپراتور در کمپرسور هوا

برای این منظور ترکیب هوا و روغن به صورت چرخشی وارد فیلتر سپراتور می شود. مقدار زیادی از روغن به وسیله نیروی گریز از مرکز جدا می شود و مقدار باقی ماند که بعداز عبور از فیلتر تشکیل شبنم می دهد. روغن های به هم پیوسته از فیلتر می چکد و بدین ترتیب درصد قابل قبولی از روغن از هوا جدا می گردد. اما فیلتر سپراتور یک قطعه مصرفی است و پس از مدتی اشباع می شود. عملکرد صحیح فیلتر سپراتور بسیار مهم است. فیلتر سپراتور اگر به درستی روغن را از هوا جدا نکند باعث کم شدن حجم روغن در مخزن میشود. با کم کردن روغن دمای کمپرسور بالا می رود. بالارفتن دما خسارت های جدی به کمپرسور وارد می کند.

ابعاد فیلتر سپراتور اطلس کوپکو XA65

فیلتر سپراتور به کار رفته در کمپرسور اطلس کوپکو مدل XA65،XA45 و GA22 یکسان است. در زمان تعویض فیلتر سپراتور دانستن ابعاد دقیق و فشار کاری اهمیت زیادی دارد. در ادامه ابعاد دقیق این فیلتر و کد مربوط به تولید کنندگان آن را معرفی نموده ایم.

ارتفاع فیلتر :170 میلیمتر

فلنج فیلتر : 220 میلیمتر

قطر فیلتر : 135 میلیمتر

دهنه فیلتر : 90 میلیمتر 6 عدد سوراخ بر روی فلنج

فیلتر XA65 , XA45 و GA22 با برند پاورسپ و به کدAS1100 با 1000 ساعت کار کرد تولید می شود. فیلتر سپراتور پاورسپ AS1100 را از طریق لینک زیر تهیه کنید.

> قیمت و مشخصات فیلتر سپراتور پاورسپ AS 1100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.